Project A Valorant, Riot’un yeni nesil FPS oyunu

0
224
'Silahları hazırlayın, Valorant sizi savaşa davet ediyor.'.'

Valorant, Riot sevdalılarını şoke edecek düzeyde Riot stiline uymayan bir oyun olarak karşımıza geliyor. Riot Games, Legends of Runeterra’dan sonra yine bir ilke imza attı. Düşününce fps oyunlarının ilkini yapmamış olabilir ama yeni bir bakış açısı kattı. Çocukluğundan bu yana fps oyunlarına hasta olan milyonlarca insan mevcut. Riot Games bu durumun farkına varıp hepimizin önüne Project A, Valorant fps oyununu getiriyor. Riot Games’in bu oyunu çıkartırken yaptığı duyurudan oyuncular ve biz şu durumu çıkarttık. Temel yapısı ve oyun motoru ile CS:GO’ yu andıran Valorant, Cs’nin varisi olma yolunda ilerliyor. Bakalım Cs’nin yıllar boyu ayakta tuttuğu tahtı, devir alabilecek mi?

‘Silah severlerin hoşuna gidebilecek şekilde dizaynlar.’

GÖRSEL NORMAL BİR OYUNU GÖSTERİYOR. VALORANT GÖZÜKTÜĞÜ GİBİ DEĞİL.

Project A, Valorant sızdırılan görüntüler ve videolar ile normal bir oyuna benziyordu. Riot Games’in yakın zamanda yaptığı duyurusunda oyuncular Valorant’ın sadece silahlar, bombalar ve zırhlar ile oynanmadığını fark etti. Oyun temelinde diğer fps oyunları ile aynı. 5 kişiye sahip 2 takım birbiri ile arasında mücadele veriyor. 1 maç 24 tur sürüyor. Araştırmalarımıza göre yine bomba kurmak ve bu bombayı etkisiz hale getirmek oyunun ana görevlerinden biri. Tabi ki Riot Games farklı oyun modlarıda getirebilir. One for All yada Deathmatch oyun modları herkesin hoşuna gider.

‘Keskin bıçakları fark edenler, İrelia’nın kudretini hissetmiş olmalı.’

OYUNUN EN BÜYÜK FARKI, KARAKTER ÖZELLİKLERİ.

Riot games çıkardığı videoda karakterlerin farklı özellikleri olduğunu gösterdi. Bu yetenekler tam olarak açıklanmasa da videoda bir kısmı belli oldu. Anivia’nın buzdan duvar yeteneği, Akali’nin sis bombası ve İrelia’nın uçarbıçakları gibi birçok yetenek olduğunu görebildik. Tabi ki oyuncuların aklında bu videodan sonra yüzlerce soru oluştu. Yetenekler kullanılırken mana havuzuna sahip olacak mıyız? Karakterler belli bir ücret ile mi açılıyor? Tarzında bir çok farklı soru Valorant için aklımızın ucunda.

‘Hilekarların dokunamayacağı düzeyde bir oyun…’

RİOT GAMES HACKERLARI VALORANTTAN UZAK TUTUYOR.

Riot Games Valorant için özel bir koruma programı geliştiyor. Savaş esnasında (buglar ve hatalar harici) oluşan oyuncu temelli bütün uyuşmazlıklar tespit ediliyor. Oyuncu oyundan anında atılıyor.

PROJECT A, VALORANT NE ZAMAN ÇIKIYOR ???

Riot Games belli bir tarih vermemiş olsa da oyunun alpha testinin bitmesi an meselesi. Oyunun üzerindeki son işlemleri de hallettikten sonra beta testine geçirilecek. Oyunun ilkbahar zamanlarında oyuncular ile buluşması bekleniyor.

Riot’un Valorant hakkında yaptığı son duyuruyu görmek buraya tıklayabilirsiniz.

Takipte kalın oyunseverler!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here