Silent Hill’den haberler var.

0
195

Merhabalar. Yazıma güzel umutlarla başlamak istiyorum. Uzun zamandır yazıya dökeceğim korku oyunlarının başında yer alan Silent Hill için bazı önemli gelişmeler oldu. Şuan Silent Hill konusuna derinlemesine dalmaktan ziyade, yeni bir oyun geleceği dedikodusunu almış bulunmaktayız.

O kadar durdunuz yapın artık şu oyunu Konami !

Gelişen dünyada haberler elimize çok daha çabuk geliyor. Konami firması bildiğiniz gibi, Silent Hill’in doğduğu yerdir. Bizlere güzel korku serisi ile tanıştırmıştır. Kendilerine ve katkısı geçenlere teşekkür ediyoruz. Ancak özlüyoruz. Çünkü günümüzde devamlı şikayet ettiğimiz ( daha doğrusu bizzat kendim ediyorum) korku oyunlarının doğru düzgün üretilemediğidir. Yeni korku türleri de yaratmıyorlar. Haliyle piyasaya çıkan korku oyunları da kısmen vasat. Geçmişe dönüp baktığımız da hangi sağlam eserleri görüyoruz? Silent Hill, Resident Evil, Amnesia ve diğerleri. Hazır piyasada böyle bir boşluk oluşmuş çıkartın şu Silent Hill devam oyununu. Konami bu konuda durmamalı artık.

Hideo Kojima’yı da kaybettiniz ama !

Hideo Kojima gerçekten üretken bir beyine sahip. Hideo Kojima ile ilgili yazıma tıklayarak ulaşabilirsiniz. Adam o kadar farklı projeler üretiyor ki en son Death Stranding bunlardan sadece ufak bir örnek. Konuyu dağıtmadan ilerleyeceğim. Konami firmasından ayrılmadan önce Gullermo Del Toro ile beraber yapacakları Silent Hill projesi bizleri heyecanlandırdı. Adamlar bangır bangır bağırdı, Silent Hill geliyor diye. Sonra bir haber; Kojima Konami’den ayrıldı yada kovuldu gibi bilgiler geldi. ‘Ama’ dememin sebebi ise her an her şey olabilir bu tür firmalarda. Kim bilir geri dönüşte olabilir. Yada ortak bir çalışma. Ancak isyanımız tabi ki de elinde bu kadar güzel bir güç varken onu neden elinde tutamıyorsun? Rocsktar Games ile Dan Houser için yazdığım yazıyı tıklayarak okuyabilirsiniz, orada da belirtmiştim. Kendi istekleri yada şartları farklı olmuştur kavga çıkmıştır yada başka bir şeydir firma arasında olan şeyler bizler göremeyiz. Fakat böyle projelerde başarının anahtarından biriside ekibin iyi olmasıdır.

Görünmeyen ancak kaybedilen bir kişi daha

Masahiro Ito. Evet bu adamda Silent Hill 2 ve 3’te yer almış sonrasındaki seride yer almamıştır. Zaten bu başarılı ekibin tamamı Silent Hill 4:The Room çıktığında dağıldı. Böyle kopukluklar olduğunda aklıma her zaman bir şey geliyor. Bunların arasında bir fitne var ortalığı birbirine katıyor sonra veryansın ekip mekip kalmıyor. Gerçekten böyle düşünüyorum. Yoksa başarılı insanların elinden tutun devamı gelsin. Bir de adama diğer seride özel teşekkür ediyorlar.

Ne varsa yine bizim Piramit Kafa’da var

Piramit kafayı, Silent Hill oyuncuları bilirler. Daha doğrusu seriyi oynayanlar açısından söylüyorum. İkinci oyunda karşımıza çıkarılan ve aklımızı alan bu boss’un yaratıcısı Masahiro Ito’dur. İşini yapıyor üretiyor ve korkutabiliyor. Görselde göreceğiniz üzere hem asalet hem de korkunç görünümü ile çoğu oyuncunun kabuslarına girmiş bir karakterdir. İşte bu piramit kafayı üreten Masahiro yayınladığı bir Twitter sayesinde hepimizi tekrardan heyecanlandırdı. Adamı nasıl sindirmişler yazısından belli. Diyor ki; ‘Yeni bir oyun içinde yer alıyorum. Umarım iptal edilmez. Daha fazla açıklama yapamıyorum.’ Bu kadar içten bir yazı yazdığına göre aklımıza hemen Silent Hill geliyor. Üretici Konami, eski sanat yönetmenlerinden birisi Masahiro Ito, ortada o kadar çok korku oyunu da, Konami uzun zamandır sessizliğini de koruyor. Böl topla çarp eşittir Silent Hill. Biz de Masahiro’dan daha farklı yazalım ‘umarım Silent Hill oyunudur, umarım iptal edilmez.

‘Hadi Sony bu birlikteliği sen sağlarsın’

Bekleneni Sony yapacak sanırım…

Alınan bilgiler doğrultusunda şunları yazabiliriz. Sony Silent Hill serisinin ne kadar güçlü olduğunun farkında. Bu kadar yazıma istinaden kopuk olan iki firmayı, bir araya getirebilecek tek güç Sony’dir. Piyasanın ve konsolun hakimi olduğunu düşünürsek üstte belirttiğim Masahiro İto ve Hideo Kojima’nın oyunlar üzerinde çalıştıklarını da ön görürsek, bir şeyler dönüyor. Fakat Konami ve Kojima bir araya gelebilir mi? Bunu sadece Sony yaparsa olur. Gelen dedikodular da ise bir ek daha var, oda Silent Hill serisinin müziklerini tasarlayan Akira Yamaoka bu belirsiz projeye dahil edildiği haberi geldi. Topla çarp çıkar böl eşittir Silent Hill.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here