Runeterra toprakları, LoR ile dalgalanıyor!

0
174

Runeterra evreninde Riot Games yeni bir oyun yarattı. Legends of Runeterra, Sihirdar Vadisi karakterlerinin yaşamış olduğu Runeterra evrenindeki bütün karakterleri kapsıyor. Sizi görüp görebileceğiniz her tarz karakter ile tanıştırıyor. Sürgün edilmiş bir samuraydan, kafayı bombalar ile sıyırmış çılgın bir kadına kadar. Birbirinden tamamen farklı bu kadar karakteri, bir oyun içerisinde görmek epeyce zor. Özellikle bir kart oyununda.Kart oyunları deneyimini sahipseniz, LoR evreni size yeni bir bakış açısı katacaktır.

TUTORİAL MODLARI DENEMEDEN GEÇMEYİN.

Tutorial kısmını büyük bir toplum es geçmek ister. Buna bende dahilim. LoR bizim gibi insanları düşünmüş. Oyunun ilk bölümünde sizi 1-2 dakika süren bir tutorial bekliyor. Bunun üzerine diğer öğretici bölümleri oynamak sizin seçiminiz haline geliyor. İsteğinize bağlı olarak kalan tutorial modlarını oynayıp, hediyeler kazanabilirsiniz. Bu bölümler Runeterra evreninde farklı ırkların kombinasyonlarını yapmayı öğretip gücünüze güç katıyor. LoL oynayanlarında gördüğünde şaşırabileceği gibi, Darius ile Garen’in yan yana kapışması hepimizi şaşırtabilir.

KARAKTERLERE ÖZEL YIKICI KART DESTELERİ SİZİ BEKLİYOR.

Runeterra’nın bütün bölgelerini kapsayan LoR, size oyunun herolarını sunuyor. Bu şampiyonlara has minion kartları ve büyüler ile cezbedici bir hal alıyor. Oyunun geleneklerine bağlı kalıp düzenli bir savaş yaratmak isterseniz size bu desteleri hazır veriyor. Eğer ki farklılık düşkünüyseniz, gelenekleri devam ettirmek zorunda değilsiniz. Bölgelerin kartları birbirleri ile eşleşebiliyor.

LoR DİĞER KART OYUNLARINDAN ÇOK FARKLI.

Herkes hayatında bir kerede olsa kart oyunu oynamıştır. Bir kişiye sıra gelir, istediği kartı oynar (hangi tür olduğu önemli değil) ve istediği gibi saldırı gerçekleştirip turu rakibine aktarır. LoR her turda oyuncular arasında rol değişikliği sağlıyor. Yani bir turda bir oyuncu saldırırken diğeri defansa geçiyor. Bu süre zarfında resimde görüldüğü gibi oyuncular herolarını öne çıkarıyor ve savaşı başlatıyor. Saldırı turunda iseniz saldırma gerekliliğiniz bulunmuyor. İstediğiniz gibi minion konuşlandırıp büyü yapabilirsiniz. Defans turunda iseniz durum değişiyor ve rakibiniz saldırı düzenliyor. Onu durdurmanız gerekiyor. Yapmazsanız oyununuz biraz hızlı bitebilir.

BÜYÜLER NORMALE KIYASLA 3 FARKLI SİSTEM İLE ÇALIŞIYOR

Görselde görebildiğiniz gibi büyü kartları 3 farklı sisteme sahip. Bu sistemin oluşma sebebi LoR’un değişken tur yöntemi kullanmasıdır. Bu büyüler Slow (Yavaş), Fast (Hızlı) ve Burst (Ani) büyüler adları altında toplanıyor. Şimdide bu büyülerin özelliklerine gelelim;

Yavaş Büyüler: Savunma ve saldırı zamanında oynanmayan büyüler bu sınıfa giriyor. Hazırlık aşamasında oynayabildiğiniz için rakibiniz büyünüze hızlı ve ani büyüler ile karşılık verebiliyor.

Hızlı Büyüler: Turun her aşamasında kullanılan büyüler bu sınıfa giriyor. Yine ani ve hızlı büyüler ile karşılık verilebiliyor.

Ani Büyüler: Bu büyü sınıfına karşılık herhangi bir büyü kartı oynanmıyor. Oynadıktan sonrada farklı kartlar oynamaya devam edebiliyorsunuz.

Kart oyunlarının hastası olan oyun sever arkadaşlarımızın incelememize göz atması oyuna 1-0 önde başlamalarını sağlayabilir. Bütün oyunlarda 1-0 önde başlamak isteyenler sitemizi güncel olarak takip etsin!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here