Andorid Telefon Kullanıcıları Ne Yapacak ?

1
213
android telefon

Google’ın Resti Sonrası Android Telefonlarımız ne olacak ? Kapanacak mı ?

Son günlerde Android telefon kullanan herkesin merak ettiği ve gündeme bomba gibi düşen konu; Android telefonların akıbeti ne olacak. isterseniz kısaca ne olduğunu hatırlayalım. Rekabet Kurumunun Google’a haksız rekabet dolayısıyla kestiği ceza sonrasında Google’ın iş ortaklarına attığı mailin ortaya çıkması, Andorid telefon kullanıcılarında “Artık telefonumu kullanamayacak mıyım ?” sorularını sormaya başladı. Gelin hep birlikte sorularınıza cevap arayalım.

Android Telefonlar Kapanacak Mı?

android telefon

Andorid telefonların kapanma yada kullanılamama gibi bir durumu söz konusu değil. 12 Aralıktan sonra piyasaya sürülecek telefonları kapsayan bu durum mevcut Android telefon kullanıcılarını etkilemiyor. Dolayısıyla halihazırda Andorid kullanıcıları (Samsun,Htc,Huawei,Sony) telefonlarını ve Google servislerini (Google Maps, Play Store, Youtube, Drive) kullanmaya devam edecekler.

Telefonunuz ile 3 boyutlu fotoğraflar çekmek ister misiniz?

Gelecekte Ne Olacak ?

android telefon

Türkiye’deki pazar payı ele alındığında akıllı telefon pazarının büyük oranının Android yazılım kullanıldığı düşünüldüğünde bu sorunun da aşılacağı kanısındayım. Bu süreçte telefon yenileyeceklerin biraz beklemesi ve önümüzdeki aylarda yapılan açıklamalara göre hareket etmesi tüketicilerin lehine olacaktır. Olaya daha geniş pencereden bakacak olursak Google Servislerine erişim yasağı tüm firmalar için maddi anlamda bir kayıp olacaktır. Telefon üreticileri de yazılım geliştiricileri de bu pazardan negatif yönde etkileneceğinden bu krizin en kısa sürede aşılacağını düşünüyorum.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here