Akıllı Saat Huawei Watch GT 2

0
158
Huawei Watch GT 2

Reklam Yıldızı Huawei Watch GT 2

Bilindiği üzere son günlerin popüler reklamlarından birisi de Huawei Watch GT 2. Ülkemizde de son dönemlerde oldukça ilgi görmeye başlayan akıllı saatler kervanının Huawei cephesinde yeni modeli de Huawei Watch GT 2.

Xiami Mi Band 2 incelemesini okumak için tıklayın.

Pil Ömür Nasıl ?

Reklam yıldızı Huawei Watch GT 2 akıllı saatl kulananların en büyük kabusu sayılabilecek pil ömrü konusunda oldukça iddialı özellikle tipik kullanımda 2 haftaya kadar dayanabilen Huawei Watch GT 2 kendi geliştirdiği giyilebilir çip Kirin A1, çift çipli tasarım ve akıllı güç tasarrufu teknolojisi ile sağlıyor.

Yukarda belirttiğimiz değerler Huawei’nin minumum kullanım değerleri eğer günlük hayatınızda GPS kullanarak spor programı başlatırsanız veya sıklıkla nabız ölçümü yaparsanız bu süreler kullanıma bağlı oranda aşağıya çekiliyor. Bunlar içine saat üzerinden konuşma gibi özellikler de dahil. Değerler çok iyi gözükse de kullanıma göre istenilen performansı yakalamak biraz zor olabilir ancak Apple Watch gibi cihazla kıyaslandığı şarj süresi oldukça muazzam.

Tasarımı Nasıl ?

Tasarım görecelidir ancak saat oldukça şık duruyor ve bir çok kıyafetle kullanılabilir. Saatin kalınlığı 46 MM seri için 10.7 mm iken 42 mm seri için 9.4 mm. Apple Watch ile 46 mm’lik seri aynı kalınlığa sahip bu çok ince değil ancak rahatsız edecek kadar da kalın değil günlük kullanımda sizi çok zorlamıyor. spor yaparken de rahatsız etmiyor. Saatin ekranı güneş altında da oldukça kullanışlı. Paragrafın başında da bahsettiğimiz her kıyafete uyum sağlayabilen saat değiştirilebilen kayışları sayesinde de fonksiyonellik sunuyor. Burada cihazın çoğu zaman akıllı saat olduğu dışarıdan bakınca neredeyse ayırt edilemiyor ancak Apple Watch için durum biraz farklı kare tasarımı sayesinde insanlar saatin akıllı saat olduğunu ve çoğu zaman da Apple Watch olduğunu fark ediyor. İnce bir detay olarak belirtmek istedim.

Spor Performansı Nasıl ?

Akıllı saatlerin bana göre en önemli özellikleri spor yaparken verilerinizi ve nabzınızı kaydetmesi. Huawei Watch GT 2 bu konuda birçok özellik sunarak profesyonel bir spor asistanı olarak karşınıza çıkıyor. Giyilebilir teknolojilerin gelişmesiyle belkide en çok spor alanında bu saatler en etkin rolü oynuyor. Huawei Watch GT 2 Koşuya çıktığınızda HUAWEI TruSeen™, kalp atış hızınızın daha etkili ve doğru gerçek zamanlı kişisel ölçümünü sağlamak için 3.5 sürümü ile karşınızda. Akıllı AI kalp atış hızı algoritması ile birleştiğinde, uyurken bile tüm gün boyunca kalp atış hızınızı izlemenizi sağlıyor. Dahili GPS ile de koşu parkurunuzu kaydetmenize olanak sağlıyor.

Suya Dayanıklı Tarasım

Huawei Watch GT 2 suya dayanıklı tasarımı sayesinde elinizi yıkarken yada yağmur altında korkmadan saati kullanmanıza olanak sağlıyor. Huawei Watch GT 2 bunlarla yetinmeyip yüzücüler için de birçok özellik sunuyor. 5ATM suya dayanıklı özelliği sayesinde yüzdüğünüzde SWOLF, mesafe, yakılan kaloriler ve hızınızı kaydedip size data olarak sunabiliyor ve ne kadar verimli bir antrenman yaptığınızı söylüyor.

Fiyatı Ne Kadar ?

Fiyat olarak ele alındığında saat, analog ve kaliteli saatlerden çok da farklı değil, bu yazının yayınlandığı tarihte yaklaşık 1600 TL gibi bir fiyata satılan saat Apple Watch ve Samsung Galaxy Watch ele alındığında fiyatı oldukça uygun bile sayılabilir. Eğer 1000 TL üstü bir analog saat almayı dşünüyorsanız Huawei Watch GT 2 size nabzınızı ölçen, telefon bildirimlerinizi gösteren, uykunuzu takip eden, suya dayanıklı, değiştirilebilir kayışlı bir akıllı saat sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here