Philips Hue : Akıllı Aydınlatma İle Tanışın

1
258
Philips Hue

Philips Hue ile Aydınlatmanızı Akıllı Hale Getirin

Modern çağda gelişen teknoloji evlerdeki nesneleri de akıllı hale getirmeye başladı Philips Hue’da aydınlatma alanında akıllı çözümler sunuyor.

Nedir bu Philips Hue ? temelde evimizde kullandığımız bir ampulden farkı yok. Satın alıyorsunuz, evinizdeki duyunuza takıyorsunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz. Tek farkı bu ampulleri yazılım aracılığı ile sesli veya telefonunuzdan kontrol edebiliyorsunuz.

Xiaomi Mi Band 2 İncelemesi İçin Tıklayın.

Philips Hue
Philips Hue Başlangıç Seti İçeriği

Philips Hue ile birlikte kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarına göre çözümler de üretmiş. Led şerit,spot aydınlatma E27 ampul ile kullanılabilen standart ampuller gibi. Tüm aydınlatma sistemlerinde led teknolojisi kullanılmış. Bu teknoloji sayesinde hem ampullerin ömrü uzamış hem de elektrik faturanıza yansıyan tutar azalmış oluyor.

Philips Hue Başlangıç Kiti açılışı ve içeriği

Yukarıdaki videoda da anlattığımız üzere ampullerin 16 milyon renk desteği bulunuyor ve bu ampullerle çeşitli ambiyanslar ve renkler desteklenebiliyor. Örneğin; canlı, dinlenme,okuma modu gibi çeşitli modlar seçilebiliyor. Belirtilen kelvin aralığında da ampul renk sıcaklığını belirleyebiliyorsunuz.

Philips Hue Bridge
Philips Hue Bridge

Tüm bunları Philips Hue başlangıç paketi ile gelen veya ayrıca satın alabileceğiniz “bridge” aygıtı ile yapıyorsunuz. Bridge sistemin beyni ve 50 adete kadar ampul bağlayıp kontrol edebiliyorsunuz. Cihazı modeme kablo ile bağlayıp prize takıyor sonra üzerindeki butondan telefonunuzla eşleştirip evinizin aydınlatmasını ister evden ister dışarıdan kontrol edebiliyorsunuz.

Philips Hue
Philips Hue Mobil Uygulama

Philips hue mobil uygulamalar ile Apple siri ve Google Asistant üzerinden sesli kontroller sağlarken Amazon Alexa desteği de sunuyor. Uygulama üzerinden aydınlatmayı zamanlayabiliyor. Uyanma zamanınızı, evden giriş ve çıkış anlarında ışıkların açılıp kapanabilmesini otomatik olarak kontrol edebiliyorsunuz.

Philips Hue
Philips Hue Akıllı LED Şerit

Sadece bunlarla da yetinmeyip bilgisayarınıza indirdiğiniz uygulama ile müziğe göre ritim tutmasını ve bilgisayarınız monitöründeki renkleri analiz ederek ortam ışığına değiştirmesini de ayarlayabiliorsunuz. Philips Ambilight destekli bir televizyonunuz var ise aydınlatma sistemini eşleştirip birlikte çalışmasını sağlayabiliyor, böylece evdeki sinema keyfinizi katlıyorsunuz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here