Logitech, E-Spor Oyuncuları İle Birlikte Tasarladığı Yeni Gaming Klavyesini Tanıttı

0
249

E-spora olan ilginin artmasıyla birlikte bu alanda oyuncuların ihtiyaçlarına da firmalar cevap vermeye başladı. Bilgisayar çevre birimleri üreten başarılı firma Logitech e-spor oyuncularıyla birlikte geliştirdikleri yeni mekanik klavyesini tanıttı :Logitech G Pro… Peki bu yeni mekanik klavye Gameoburlara neler sunuyor ?

 

Logitech yeni ürününde, tepki süresinin rakip ürünlerden %25 daha kısa ve hızlı olduğunu iddia ediyor. 45 gramlık hassas etkinleştirme sayesinde neredeyse anlık cevap verme özelliği sunuyor ve uzun oyun sürelerinde yorgunluk hissini en aza indiriyor.

Logitech Gaming Klavye

70 milyon tuş vuruşuyla test edilen yeni klavye kullanıcılara daha uzun ömürlü bir performans ve sağlamlık sunuyor. Bir diğer önemli özelliği de çıkarılabilir bir kabloya sahip olması bu da klavyesini turnuvadan turnuvaya taşıyan GameOburlar için büyük bir kolaylık sağlıyor çünkü klavyeyi taşırken kablonun kırılması ve bozulmasını önlüyor. Çoklu tuş giriş desteği de sunan yeni mekanik klavye aynı anda 26 tuş desteği sunuyor. 

Logitech Gaming Klavye

Bir diğer önemli özelliği de Logitech’in Brilliant RGB Aydınlatma dediği teknolojisi bu sayade bir yazılım aracılıpı ile istediğiniz tuşlara 16,8 milyon renge kadar atama yapılabiliyor. Yazılım kullanılmasına izin verilmeyen turnuvalarda ise klavyenin içinde kullanılan bir hafızaya ayarlarınızı kaydedebilir ve turnuvada herhangi bir sorun yaşamadan klavyenizi kullanabilirsiniz. Logitech Gameing Software içinde 300’de fazla oyun için ayarlanmış aydınlatma ayarları ile geliyor ve size oyunlarda kolaylık sağlıyor.

Logitech Gaming Klavye

En önemli özelliklerden bir tanesi de istediğiniz tuşu devre dışı bırakabilmeniz bu da oyun sırasında basmak istemediğiniz tuşlara yanlışlıkla basmanızı önlüyor örneğin Windows tuşu gibi bu sayede kesintisiz bir oyun deneyimi yaşıyorsunuz. Ergonomi için klavyenizi 3 kademeli olarak 0, 4 veya 8 dereceye ayarlayarak istediğiniz açıda kullanabilirsiniz.

Diğer Teknik Detaylar ise Şunlar :

FİZİKSEL ÖZELLİKLER
Yükseklik: 6,02 inç (153 mm)
Genişlik: 14,19 inç (14,19 mm)
Derinlik: 1,35 inç (34,3 mm) Ağırlık: (kablo olmadan): 2,2 lbs (980 g)
Kablo: 6 ft (1,8 m)
ROMER-G TUŞ ANAHTARLARI:
Dayanıklılık: 70 milyon tuş basımı
İşlem mesafesi: 0,06 inç (1,5 mm)
İşlem gücü: 1,6 oz (45 g)
Toplam hareket mesafesi: 0,12 inç (3,0 mm)
KLAVYE TEKNİK ÖZELLİKLERİ:
Bağlantı Türü: USB 2.0
USB Protokolü: USB 2.0
Gösterge Işıkları (LED): Var
LCD Görüntü: Yok
USB Bağlantı Noktaları (Yerleşik): Yok
Arka Plan Işığı: RGB
Özel Tuşlar: Programlanabilir FN tuşları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here