Porsche’un Yeni Hybrit Gözbebeği : Panamera

1
225

Bir otomobil efsanesi Porsche panamera etkili tasarımı, donanımı ve hybrit bir otomobil olması oldukça ilgi çekiyor. Porsche, aile otomobil konseptiyle 2018 model Panamera Sport Turismo Wagon’u duyurdu.

Panamera

Otomobile baktığımızda geniş iç hacmi ile göze çarpıyor, yeni panamera aile otomobili ve spor görünümü oldukça iyi birleştirmiş gözüküyor. Firma bu araçla çocuklu aileleri hedefliyor olsada motor ve sürüş dinamiklerinden asla taviz vermemiş gözüküyor.

Panamera

Bir aile otomobilinde alışık olmadığımız kadar spor bir kullanıma sahip öyle ki 0-100 hızlanması yalnızca 5 saniye. Motor seçeneklerine göre bu hızlanma süresinin artmadığını aksine azaldığını da belirtelim. Hybrit olan motor 0-100 hızlanmasını 4,4 saniyede tamamlarken, turbo destekli motoru ise sadece 3,4 saniyede 100 km/sa hıza ulaşabiliyor.

Panamera

Böyle bir performansa sahip olmanın maliyetine gelince fiyatın 97.000 dolardan başladığını belirtelim bu fiyat motor seçenekleri ile 156 Bin Dolara kadar artabiliyor. En üst modelde 550 beygir güç üreten 4.0 LT çift turbo V8 motor kullanılıyor.

Panamera

Hybrit motora gelecek olursak Porsche ilk defa bir amiral gemide Hybrit motor kullanıyor ve bu motor 136 beygir bir elektrikli motor ile birlikte 550 beygir güç üreten 4.0 LT’lik iki motorun birleşiminden güç alıyor.Bu Motor seçeneğindeki otomobil 0-100 km/s hıza sadece 4.4 saniyede çıkabilirsen maksimum 310 km/sa hıza ulaşıyor. Bu güçlü motorun yakıt tüketimi ise sadece ve sadece 2,9 LT bu değerler bize Bmw i8’i hatırlatmadı değil ayrıca otomobil elektrikli motoru ile 50 km yol alabiliyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here