iPhone Kilidini Kıran Yöntem Hindistan’dan Geldi

0
208

iPhone‘un kilidini kıran bir güvenlik uzmanı, kilin nasıl kırıldığını detaylarıyla paylaştı.

FBI geçtiğimiz dönemde bir teröriste ait iPhone 5C‘nin kilidini kırmak istemiş, Apple’dan yardım talep, bu talep ise Apple tarafından reddedilmişti. Bunun üzerine FBI İsrail’li bir güvenlik firmasının yardımıyla iPhone 5C’nin kilidini kırmayı başarmıştı.

Bunun üzerine Apple bu durumun bir güvenlik açığı olduğunu ve bu açığın kapatılması için FBI’a kilidi nasıl kırdıklarını sordu. FBI’da tabiki nasıl kırdığını açıklamadı. Bu sırada hiç beklenmeyen bir yerden yanıt geldi. Hindistanlı bir güvenlik uzmanı iPhone’un kilidini kırdığını açıkladı.

Hindistanlı güvenlik uzmanı olan Hemanth Joseph Wifi üzerindeki bir açıktan faydalanarak iPhone kilinin kırılabildiğini açıkladı. iPhone kilidi çok uzun ağ isimleri ve şifrelerini cihaza girmeye çalışarak önce iPhone ‘un kilitlenmesini sağlıyor. Daha sonra bu kilitlenme sonucunda yeniden başlayan iPhone kilit ekranını göstermeden iPhone’u tamamen kullanıma açıyor. Basit bir yöntemle iPhone’un kilidinin kırılması Apple’ın canını sıkmış durumda. Apple bu açığı gidermek için hemen çalışmaya başladı. Kısa bir süre sonra bu açığın Apple tarafından kapatılacağı düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here