Tarayıcınıza Bulaşan Reklam Virüslerinden Tam Olarak Kurtulun. Detaylı Anlatım

1
194

Merhaba GameObur severler bugün tarayıcılarımıza istemediğimiz, internetten yanlışlıkla indirip yüklediğimiz tehlikeli reklam virüslerinden kurtulmanın basit, güvenilir ve en kısa yolunu anlatacağız. İlk önce şunu şunu belirtelim. Ne Chrome eklentileri ne de avtivirüs programları bu virüsleri silemiyor. Bu reklam virüslerinin bir diğer tehlikeli yanı ise sizin nelerden hoşlandığınızı kaydederek 3.şahıslara aktarmasıdır.
Peki bu virüslerden, malwarelerden nasıl kurtulacağız? İlk önce CTRL+ALT+DELETE ile görev yöneticimizi açıyoruz. Buradan Ayrıntılar sekmesine tıklıyoruz ve sistemimizde o an çalışmakta olan tüm programları listeliyoruz. Burada sizin kurmadığınız programları açıklama bölümüne bakarak sağa tıklayarak Görevi Sonlandır’a tıklıyoruz.

w10b

Daha Sonrasında Başlata tıklayıp Denetim Masası’na giriyoruz.

screenshot_18

Buradan Program Kaldır yazan yere tıklıyoruz.

screenshot_27

Açılan yüklü programlar listesinden yayımcısı belli olmayan veya adı olmayan bizim kurmadığımızdan emin olduğumuz programları sağa tıklayıp Kaldır diyoruz.

screenshot_1

Şimdi Chrome tarayıcımızı açıyoruz. Sağda ayarlara girmemizi sağlayan 3 çizgiye tıkladıktan sonra Geçmiş’i genişletiyoruz ve tekrar geçmişe tıklıyoruz.

screenshot_2

Buradan Uzantılar yazan yere giriyoruz.

screenshot_3

Buradan istemediğimiz, bizim chrome a eklenti olarak kurmadığımız eklentilerin ilk önce etkinliğini sonlandırıp sonra siliyoruz.

screenshot_4

Şimdi sıra geldi ADW Cleaner Programımızı indirip kurmaya. BURADAN ADW Cleaner Programını indiriyoruz.

screenshot_5

Şimdi Programı sistemimize kuruyoruz. Kurulum aşaması bittikten sonra bizi aşağıdaki gibi pencere karşılayacak. Buradan ilk önce Scan diyip sistemimizi tarıyoruz ve sonrasında Clean diyerek sistemimizi temizliyoruz. ADW Cleaner bilgisayarımızı yeniden başlatmak isteyecek bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

screenshot_6

Tekrar bilgisayarımızı açıldıktan sonra bu seferde Junkware Removal Tool programını indiriyoruz. BURADAN Junk Removal Tool programını indiriyoruz.

screenshot_7

Programı indirip çalıştırdıktan sonra aşağıda göründüğü gibi bir ekran bizi karşılayacak. Buradan herhangi bir tuşa basıp programın çalışmasını sağlıyoruz. Program çalışmasını bittikten sonra bilgisayarınız yeniden başlatılacak onay verin.

screenshot_8

Son olarak kesin çözüm için MalwareBytes programını bilgisayarımıza indiriyoruz. Bu LİNKTEN 15 gün deneme süresi olanı Free Download diyerek indirip kuruyoruz.

screenshot_9

Program açıldıktan sonra bizi şu şekilde bir ekran karşılayacak. Buradan Scan Now diyerek taramayı başlatıyoruz.

screenshot_10

Bu işlemden sonra reklam virüslerinden tamamen kurtulmuş olacaksınız. Yeni bir makelede görüşmek üzere hoşçakalın.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here