Telefonunuzla 3D Fotoğraflar Çekmek İster Misiniz ?

3
275

Gelişen teknoloji ve artan telefon kamerası kaliteleriyle birlikte, kullanıcılar da telefon kameralarıyla çok daha güzel fotoğraflar çekebiliyor.

Peki ya telefonunuzun kamerasıyla 3D fotoğraf çekmek ister misiniz ? Eğer cevabınız evet ise doğru yerdesiniz.Öncelikle uygulamadan bahsedelim adı belki pek sempatik gelmeyebilir ama yaptığı iş oldukça etkileyici. Fyuse… 

  
Programın yapabildikleri isminden daha fazlası elbette kısaca özetlemek gerekirse, siz bir nesneye kameranızı doğrulttuğunuzda sadece görünen ekranda görünen yüzünü çekebilirsiniz ve buna 2D fotoğraf denir.Fyuse uygulaması ise tam da burada devreye giriyor ve nesnenin etrafında belirli süre, istediğiniz doğrultuda kameranızı hareket ettirekek kısa bir video çekiyorsunuz diyebiliriz, daha sonrasında uygulama bir dizi algoritma kullanarak bu fotoğrafı modelliyor ve size üç boyutlu hale getiriyor.

  

Üç boyutlu hale gelen fotoğrafınıza istediğiniz zaman uygulama üzerinden ulaşıp telefonunuzu sağa sola, yukarı aşağıya hareket ettirerek fotoğrafınızı, hareket ettirdiğiniz eksende görüntülüyorsunuz.

  
Uygulama sadece bunu yapmakla kalmıyor fotoğraflarınızı filtreler ve çıkartmalar ekleyebiliyor, eğer isterseniz paylaşımda da bulunabiliyorsunuz. Şunu söylemek gerek ki çok sanatsal ve güzel çalışmalara rastladım değişik deneyimler veya bi anınızı değişik açılardan fotoğraflamak istiyorsanız kesinlikle gözatmanız gereken uygulama Fyuse diyebiliriz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here