Hideo Kojima bir korku oyunu hazırlıyor.

1
107

Merhabalar. Hideo Kojima bizlere güzel sürprizler ile döneceğini umarak yazıma başlamak istiyorum. Geçen yıl Death Stranding ile farklı bir şeyler denemek isteyen Hideo Kojima, kısmen başarılı bile oldu diyebiliriz. Riskli bir hareketti kabul edelim. Farklı yapımlar sunarken sadece konu değil, oyunun içeriğini de çok sağlam işlemeniz gerekiyor. Death Stranding grafikler sağlam, oynanabilirlik harika ancak bildiğin kargo taşıdık. Ben Hideo Kojima’ya saygımdan dolayı oyunu alıp oynadım. Yani güzeldi ancak bir yerde insan aksiyon arıyor. Tamam, konusu drama olayı duygulandırdı. Fakat oyunda karakter canlandıran Mad Mikkelsen bile ‘oyunu ve konusunu tam olarak anlamadım’ dedi. Şimdi Death Stranding konusunu başka bir yazıya saklayarak devam edelim.

Sağ gösterip sol mu vuracak

Konami gibi bir firmadan ayrılıp, Kojima Productions’ı kurup faaliyete sokan Hideo Kojima, Death Strading’ten sonra neler yapacağı merak konusuydu. Az geriye gidip Metal Gear Solid’e bakalım. Başarı dolu bir seri olarak oyun dünyasında yer alıyor. Hatta Playstation 5’te ( Playstation 5 üzerine tıklayarak yazıma ulaşabilirsiniz.) Metal Gear Solid’in yeni oyununun yer alacağını tahmin edebiliyorum. Hideo Kojima’ya büyük sükse yaratır. Bu hamlesini Playstation 5 e sakladığını düşünüyorum. Yani bahsettiğim ‘sağ gösterip sol mu vuracak’ başlığı Death Strading içindi.  Bir Metal Gear Solid yerine bir korku oyunu geliyor desek yanlış olmaz. Sosyal medyada kendisine yöneltilen ‘korku oyunu üretmeyecek misiniz’ sorularına ‘film izlerken bile korkuyorum’ diye garip cevaplar verebildi. Bu adam gizem yaratmayı çok seviyor. Bir çok sosyal medya kanalları ile kendi dünyası ve oyun dünyası hakkında paylaşımlarını görebiliyoruz. Yine bir Twitter paylaşımında ‘korku oyunu yapmak istiyorum ancak zamanını bilmiyorum’ diyerek açıklamalarda bulunmuştu. Sonraki paylaşımlarında görüldüğü üzere yeni bir korku oyunu üzerine çalışıyor. Ters köşeyi Death Strading ile sağ gösterip, Silent Hill tarzı bir korku oyunu ile sol vurarak bizleri şaşırtacak.

Sağlam hazırlanıyor

Hideo Kojima ne kadar korku filmleri izlerken korkuyorum dese de, yaptığı şeyler bunun aksini gösteriyor. Adam araştırma yaparak derinlere inmeyi seviyor. Açıklamalarının birinde yine ‘ korku oyunlarının en korkutucu olanını yapmak için korku filmleri izleyeceğim. Korku ruhunu canlandıracağım’ söylemişti. Tamam P.T gibi sağlam bir korku oyunu üzerinde çalışırken iptal edilmesi ve sonrasında Konami’den ayrılığı, kendi iştahını kabartmışa benziyor. Umarım bizi iliklerimize kadar, atmosferik açıdan, karakter açısından ve konusu açısından korkutacak bir oyun ile karşımıza çıkar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here