LoL 2018 Üniversite Ligi başlıyor!

0
54
lol

LoL 2018 Üniversite Ligi başlıyor!

Riot Games tarafından düzenlenen ve Electronic Sports League (ESL) tarafından yürütülen Üniversite Ligi başlıyor! Tüm üniversitelerden takımların katılımına açık olan Üniversite Ligi, 2018 sezonunda da kıyasıya bir mücadeleye ev sahipliği yapacak!

Pek çok profesyonel oyuncu için çıkış noktası olan Üniversite Ligi’nin kayıtları 1 Şubat-22 Şubat tarihleri arasında sürecek ve Riot Turnuva Platformu (RTP) üzerinden gerçekleşecek. Aynı üniversitede takım kuran tüm öğrencilerin katılabileceği turnuvada, oyuncuları bekleyen ödüller şunlar:

  • 1. takıma 10.000 TL değerinde ödül çeki
  • 2. takıma 7.500 TL değerinde ödül çeki
  • 3. takıma 5.000 TL değerinde ödül çeki
  • 4. takıma 2.500 TL değerinde ödül çeki

Ayrıca çeyrek finalde oynayan tüm oyuncular 5.000 RP ödül kazanacak.

Lig Takvimi

  • Üniversite Ligi kayıtları 1 Şubat’ta açılacak ve 22 Şubat tarihinde saat 23.59’a kadar sürecek. Kayıtlar 512 takımla sınırlı olacak. Lig boyunca tüm maçlar hafta sonu oynanacak.
  • İki aşamadan oluşacak ön elemeler, 24-25 Şubat ve 3-4 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.
  • Grup aşaması 10 Mart’ta başlayacak ve 1 Nisan tarihinde sonlanacak.
  • Çeyrek finaller 7, 8, 14 ve 15 Nisan tarihlerinde oynanacak.
  • Yarı final karşılaşmaları 28 Nisan’da oynanacak ve büyük final 29 Nisan’da gerçekleşecek.

Lig İşleyişi

Ön elemeler: Türkiye’nin her üniversitesinden takımların yer alabileceği bu aşama iki haftadan oluşacak.

İlk haftada takımlar çiftli eleme usulünde bir turnuva ağacına yerleşecek. Turnuvanın en iyi 16 takımı bir üst tura çıkmaya hak kazanacak.

İkinci haftada da aynı sistemde yeni bir turnuva ağacı oluşturulacak; ancak bir üst tura çıkmayı garantileyen 16 takım bu turnuvaya alınmayacak. Bu turnuvanın da en iyi 16 takımı üst tura çıkacak ve grup aşamasının 32 takımı oluşacak.

Grup aşaması: Grup aşamasına çıkmayı başaran 32 takım, 8 takımdan oluşan 4 gruba ayrılacak. Gruplar kendi içinde çiftli eleme usulünde kapışacak. Her grubun en iyi 2 takımı bir üst tura yükselecek.

Çeyrek finaller: 8 takım turnuva ağacına rasgele yerleştirilecek. Ancak bu yerleştirme yapılırken aynı gruptan ve aynı üniversiteden olma gibi kurallar izlenecek.

Yarı finaller ve büyük final: Turnuvanın en iyi 4 takımı fiziksel olarak karşı karşıya gelebilecekleri bir ortamda maçlarını oynayacak. Bu maçların tamamı canlı olarak yayınlanacak.

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin en yetenekli takımlarını karşı karşıya getirecek bu mücadelede, takımını kurup üniversitesinin adını League of Legends tarihine yazdırmak isteyenler için kayıtlar 1 Şubat tarihinde başlıyor!

Lige katılmak ve detaylı bilgi için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here