Xiaomi Mi Band 2 İncelemesi || Video

1
72

Xiaomi Mi Band 2 İncelemesi || Yeterli mi ?

Bu hafta akıllı bileklik diyerek adlandırılan Xiaomi Mi Band 2 İncelemesi ile sizlerleyiz. Büyüyen ve Türkiye’de de oldukça beğeni alan Xiaomi firmasının akıllı bilekliği Mi Band 2 ile geçirdiğimiz uzun kullanımı ve deneyimleri sizlerle paylaşacağım.

Xiaomi Mi Band 2 İncelemesi

Akıllı Saat Mi Bileklik Mi ?

Öncelikle bu ayırımı iyi yapmak lazım ürünü kullandığım süre içerisinde oldukça tatmin edici bir performans sergilese de akıllı saat demek mümkün değil ancak Aptal bir akıllı bileklik gibi de çalışmıyor. Bildirim alıyor titriyor, ekranda gösteriyor ancak cevap yada reddedemiyorsunuz. Bir Twit atmak gibi işlemler yapmak da mümkün değil dolayısıyla ürüne yarı akıllı bir saat diyebiliriz.

 

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=KRXFYlOgfw4″ width=”440″]

Temel Görevi Neler ?

Aynı iddia ile piyasada olan diğer ürünlere baktığımızda akıllı bilekliklerin en temel görevinin adım saymaları ve uyku düzenini takip etmenize yardımcı olmaları diyebiliriz. Siz Bu cihazı alırken günlük adımınızı ölçtürmek, uykunuzu takip etmek için alıyorsanız sizi oldukça tatmin edecektir. Temel görevlerini kusursuz bir şekilde ve şarj kablosuna bağımlı olmadan yerine getiriyor.

Genel Özellikleri Ve Kullanım

Bir önceki paragrafta belirttiğim özellikleri için alıyorsanız ürünü çok ama çok etkili başarılı bir ürün, IP67 sertifikası ile su geçirmiyor, bileklik gibi şık bir görüntüsü var, adımlarınızı ve uyku disiplininizi telefonlarınıza yükleyeceğiniz uygulama ile oldukça başarılı ve etkili bir şekilde şarja takmadan 20 gün civarında kullanarak takip edebiliyorsunuz. Oled Ekranı ile gün içinde saati öğrenebiliyor, toplam adımınızı, tarihi, yürüdüğünüz mesafeyi KM olarak görebiliyor ve nabzınızı ölçebiliyorsunuz. Bu işlemleri hafızasına saklıyor ve siz telefonunuzla eşleştirdiğinizde tüm bilgileri aktarıyor yani siz spora giderken yanınızda telefonu götürmek zorunda değilsiniz. Ekranından her aktivitenizi görüp etkinliğinize ona göre devam edebilirsiniz.

Bildirimler Ve Nabız Ölçümü

Xiaomi Mi Band 2 İncelemesi yaptığımız süre boyunca akıllı bileklik bize sağlıklı bir hayata adım atmanın inceliklerini gösterdi diyebiliriz, uyku ve adımımızı kontrol edip yaşamımızı disipline etti. Gelelim bu temel görevlerinin dışında ek özelliklerine akıllı telefon ile Bluetooth üzerinden eşleşen Mi Band 2 telefon yanınızda veya biraz uzağınızda iken gelen bildirimleri anında size aktarıyor. Uygulaması üzerinden (Uygulama Türkçe) yapacağınız ince ayarlarla sms,telefon yada uygulama bildirimlerini açıp kapatabiliyorsunuz, sizi titreşimi ile uyarıyor. Sabaha ise yine kolunuzda titreyerek sizi uyandırabiliyor. Nabız aktivitesine gelecek olur isek saat başı veya siz istediğiniz anlarda nabzınızı ölçtürebiliyorsunuz. Saat başı ölçümü yine uygulama üzerinden yapacağınız küçük bir ayarla açıp kapatabiliyorsunuz ve nabız verilerin hem saatte hemde telefonda saklanıyor. Gelelim bu iki özelliği aktif olarak kullanmanın maliyetine… Pil Ömrü !! pil ömrü küçük bileklikte 2,5 güne geriliyor bir anda ve bu biraz üzücü olabiliyor.

Genel Değerlendirme

Bilekliği genel olarak ele aldığımızda alınması ve denenmesi gereken bir ürün, saat kullanmayanlar için aynı zamanda bir saat görevi de görüyor. Çeşitli aksesuarları ile temelde siyah olarak gelen kayışını değiştirebiliyor fantastik kayışlar edinebiliyorsunuz. Türkiye’de 100 TL civarında satılan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıklı yaşama ve günlük aktivitenize önem veriyorsanız almanızı öneriyorum. Ancak bileklikten bir akıllı saat performansı beklemek de aptallık olur. Xiaomi Mi Band 2 İncelemesi yaptığımız süre zarfında üründen oldukça etkilendiğimiz dile getirmeden edemeyeceğim.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here