Pes 2018 ve Fifa 18 Grafik Karşılaştırması

0
71
Pes 2018 ve Fifa 18 Grafik Karşılaştırması

Pes 2018 ve Fifa 18 Bilgisayar Grafik Karşılaştırması

Son dönemde oldukça iyi bir çıkış yakalayan fifa 18’e rakip olmaya çalışan pes 2018 grafik yarışında da karşı karşıyalar. Gameobur ekibi olarak sizler için bu durumu ele aldık ve Pes 2018 ve Fifa 18 Grafik Karşılaştırması videosu hazırladık. Bu videoyu hazırlarken her iki sistem içinde ultra ayarları kullandık isterseniz videoyu izleyelim daha sonra teknik analizi yaparız.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Mj3u–lXWTI” width=”440″]

Öncelikle burada kullanılan alttyapıları değerlendireceğiz ve teknik bir analiz yapmaya çalışacağız. Bilindiği üzere fifa geçtiğimiz yıl maç motorunu değiştirerek Frostbite oyun motoruna geçmişti, bu güncelleme ile birlikte oyun grafiklerinde de önemli değişiklikler oldu. Bu oyun motoru ilk olarak battlefield bad companyde kullanilmistir. Oyun motoru geliştirerek daha da iyileştirilen grafikler Battlefield serisi ile oldukça beğeni toplamıştı. Yansıma efektleri, ışık ve doku kalitesi gibi önemli detaylara da ev sahipliği yapan oyun motoru Futbol oyun grafiklerini de gelecekte önemli ölçüde değiştirecek gibi görünüyor. Pes ise bu noktada biraz daha farklı bir teknoloji kullandığı için ise grafik kalitesinde geri kalıyor.

Pes 2018 ve Fifa 18 Grafik Karşılaştırması

Hangisi Daha İyi ?

İkisi de oldukça başarılı ancak Fifa grafikleri ile bir adım daha önde duruyor özellikle saçların dalgalanması ve sallanması şort ve forma detaylarında iyileşitrmeler, zemin ve stadyumdaki seyirci detayları oyunu oynarken farklı bir atmosfere sokuyor sizi. Frostbite oyun motorunun avantajını oldukça kullanan ea bu seriyi geliştirerek kullanıcılarına sunmaya devam edecek gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here