Home / Telefon / Apple / iPhone X Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek
iPhone X Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek3

iPhone X Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek

iPhone X Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ? Süreç Uzayacak Mı ?

Apple’ın cep telefonu serisi iPhone’un 10. yılına özel olarak ürettiği iPhone X eylül ayında tanıtılmıştı. Üzerinden hatırı sayılır bir süre geçmesine rağmen henüz telefonlar satışa çıkmamıştı. Peki iPhone x Türkiye’ye ne zaman gelecek ? Herkesin merak ettiği bu soru ile ilgili bir kaç gelişmeyi sizlerle paylaşalım

iPhone X Özellikleri için Tıklayınız

iPhone X Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek

Öncelikle iPhone X’in en büyük tedarikçisi Foxconn iPhone x sevkiyatını başlattı. Bu iyi bir haber çünkü üretim bandından çıkan telefonlar yakın zamanda ülkelere dağıtılacaktır ama bu tarih henüz kesinlik kazanmış değil. Apple store üzerinden yaptığımız görüşmede de kesin tarih verilemese de şu an telefon 6.099 TL üzerinden satın alınabiliyor. Yetkililer kesin bir tarih verememekle birlikte yakın zamanda telefonların müşterilerle bulaşacağını belirtiyor.

iPhone X Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek

Foxconn’un ürünlerin sevkiyatını başlatmasının ülkemize de yakın zamanda geleceğinin habercisi fakat burada da bir sorun var ki üretilen adetler bir önceki modellerle kıyaslandığında hatırı sayılır derecede az. Bu adetlerin az olmasının sebebi telefona olan talep azlığı mı yoksa tedarikçi firmanın ürünleri yetiştirememesi mi hep birlikte bekleyip göreceğiz. Ülkemizdeki fiyatlar düşünüldüğünde 6.099 TL’lik fiyat Apple’ın özel serisi olan telefonu için oldukça yüksek. Bu durum yeni telefon alacakları iPhone 8 veya 7 ‘ye yöneltiyor olabilir.

iPhone 6s iOS 11 ve iOS10 hız Testi İçin Tıklayınız

Hakkında Mert Can Derin

Yazılımcı,teknoloji ve kozmoloji meraklısı bir adam.

Benzer Haberler

pes 2019 sistem gereksinimleri

Pes 2019 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Pes 2019 Sistem Gereksinimleri Futbol severlerin tutkunu olduğu oyun pes, yeni oyunu ile birlikte yakında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.