Ford SYNC-3 Nedir ?

1
74
Ford drivers with SYNC¨ AppLinkª now listen to news updates from USA Today on their smartphone using simple voice commands. (01/08/2013)

Ford SYNC teknolojisi, Ford aracınızın sürüş keyfini çok daha güvenli bir şekilde yaşamanıza yardımcı olan gelişmiş araç içi multimedya sistemidir. Birçok fonksiyonu bünyesinde barındıran SYNC teknolojisi ile araç içerisinde ellerinizi direksiyondan kaldırmadan son derece basit Türkçe sesli komutlar ile telefon görüşmelerinizi yapabiliğiniz gibi favori müziğinizi dinleyebilirsiniz.

Yeni SYNC 3 sistemi akıllı telefonlardan aşina olduğunuz tıklama ve kaydırma fonksiyonları, daha da geliştirilmiş Türkçe sesli komutlar ve artırılmış fonksiyonellik üzerine kurulmuştur. Bu özelliklerin tümü sürüş esnasında aracınızın multimedya özelliklerini kumanda ederken ellerinizin direksiyonda ve gözlerinizin yolda olmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Ford SYNC 3

SYNC sisteminin en gelişmiş versiyonu olan SYNC 3, SYNC ve SYNC 2 sistemlerinin fonksiyonelliğini bir üst seviyeye taşıyor. Daha kolay arayüzü ile istediğiniz bilgiye daha kolay ulaşmanızı sağlıyor.

8” dokunmatik ekran, SYNC 3 ile akıllı telefonlarınız veya tabletlerinizde bulunan sürükle bırak fonksiyonunu navigasyon alanında dahi kullanmanıza olanak sağlıyor. Ford SYNC 3 AppLink ile birlikte Apple CarPlay sistemleriyle de bağlanıyor.

Daha büyük, daha hızlı, daha kolay.

Yenilenen arayüzüyle SYNC 3 menüler arasında geçişi daha da kolay hale getiriyor.

Yeni ve daha büyük olarak geliştirilen dokunmatik ekrandaki butonlarla bilgiye ulaşmak daha hızlı ve daha kolay. Akıllı telefon ikonları ile geliştirilen arayüzle daha hızlı ve anlaşılır bir şekilde aracınızın multi-medya özelliklerini yönetebilirsiniz.

SYNC 3, SYNC 2’ye oranla 10 kat daha hızlıdır. Böylece bir menüye tıkladığınızda, ikonu kaydırdığınızda veya sesle kontrol ettiğinizde, daha hızlı performansın tadını çıkaracaksınız.

Apple CarPlay

SYNC 3 Apple iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzu aracınıza bağlamanıza imkan tanır.

Bağlantıyla aracınızın 8” dokunmatik ekranında SYNC 3 arayüzü yerine akıllı telefonunuzdan aşina olduğunuz ekran görüntülenir.

Arayüz sayesinde uygulamalarınızı Ford’unuzda yer alan dokunmatik ekrandan veya araç içi butonlardan yönetebilir veya basit sesli komutları kullanabilirsiniz. Haritalara, müziğe ve daha fazlasına en konforlu yöntemi kullanarak ulaşabilirsiniz.

Akıllı telefonunuza iletilen mesajlarınızın okunmasını sağlayabileceğiniz gibi, ses kontrolüyle mesaj yazabilir ve bu mesajları sevdiklerinize iletebilirsiniz.

Apple CarPlay’in ülkenizde kullanılabilir olup olmadığını en yakın ford yetkili satıcısından öğrenebilirsiniz.
Sadece iPhone 5  veya daha güncel versiyonlar için kullanılabilir.
Kullanılan özelliklerin çoğu sadece bir veri bağlantısı ile kullanılabilmektedir, data ücretleri servis sağlayıcı operator tarafından kullanıcıya yansıtılmaktadır.

Kaynak : Ford.com.tr

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here