Battlefield 1 Premium Pass Friends ile Ücretsiz Premium Pass Erişimi

0
61

Battlefield 1 yeni çıkacak genişleme paketlerinde yaşanan en büyük sıkıntıyı kendi topluluğundan gelen istekler üzerine yeniden şekillendirdi.  Bu sıkıntıyı şöyle özetlemek gerekirse, yeni çıkan DLC’leri alan oyuncular yeni haritalarda DLC’yi almayan arkadaşları ile oynayamamakta idi. Battlefield bu nokta üzerine yoğunlaşarak; Premium Pass paketini almış tüm oyuncuların, Premium Pass paketini almayan arkadaşlarını yeni haritalara davet edebileceği bir sistemi oturtmuş durumda. Tabi bunun da bazı istisnai kaideleri var. Bu istanai kaideler neler?

1- Oyunda bilindiği üzere bir XP veriliyor ve bu XP ler sayesinde yeni silahlar, teçhizatlar ve araçlar açılabiliyor. Premium Pass Friends yardımıyla yeni içeriklerde oynanıldığında bu haritalardan XP kazanılamayacak. Hatta sinir bozucu bir şekilde ne kadar adam öldürürseniz öldürün o haritalardaki karşılaşma sonuçlarında Premium Pass kişilerinin en altında Premium Pass sahibi olmayanlarla beraber sıralamaya gireceksiniz. Bu haritalarda kazanılacak XP ler ise sizin daha sonra Premium Pass almanız doğrultusunda geriye dönük olarak verilecektir.

2- Premium Pass paketine sahip olmayan ve bu bahsettiğimiz özellik ile oyuna giren oyuncular yeni araçları ve silahları kullanamayacak. Buna Almanlar Fransızlara saldırırken kullandıkları BÜYÜK DEVASA ZIRHLI TANK dahil.

3- Yalnızca Premium Pass sahipleri genişleme paketine özel madalya ve kodeksleri açabilecek.

Premium Pass Friends özelliği 30 Mart itibari ile başlamış durumda. Herkese iyi oyunlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here