Bilmeniz Gereken Hayati Öneme Sahip Kurumsal Yapay Zeka Şirketileri

0
254

Şirketler dünya çapında 3.4 Tirilyon Dolarlık bir pazarın içindeler, yapay zeka teknolojilerine ait şirketlere ise  gittikçe daha büyük bir pay ayrılıyor.

Birçok kurumsal şirket, veri hazırlama, tahmini analitik ve süreç otomasyonu gibi görevler için otomatik veri bilimi, makine öğrenimi ve modern derin öğrenme yaklaşımlarının kombinasyonlarını kullanıyor. İşletmeniz için en iyi çözümleri belirleme de kurumsal yapay zeka şirketlerinden yaralanan firmaların sayısı gün geçtikçe artıyor. Şimdi gelin geleceğimizi şekillendiren yapay zeka şirketlerine birlikte bakalım

İş zekası (BI)

Bu yapı şirket verilerini kullanarak size akıllı analizler sunar.

 1. Alation
 2. Ayasdi
 3. DataSift
 4. Enigma
 5. Import.io
 6. Maana
 7. Narrative Science
 8. Paxata
 9. SAS
 10. Sisense
 11. Tamr
 12. Trifacta
 13. Yseop

Verimlilik

Toplantı planlamak, iş programı yapmak, çakışan tarihleri düzenlemek, şirket içinde daha verimli ve etkin çalışma konularında yardım alabileceğiniz yapay zeka şirketlerden bazıları

 1. Brainasoft
 2. Findo
 3. Clara Labs
 4. Freebusy
 5. Julie Desk
 6. Kono
 7. NextOS
 8. Pogo
 9. SkipFlag
 10. Talla
 11. X.ai
 12. Zoom.ai

Müşteri yönetimi

Müşteri ilişkiler ve müşteri verileri günümüzde oldukça önemli bir konu. Müşteri verilerini düzenlemek, filtrelemek ve hizmet operasyonlarını iyileştirmek için şirketler artık yapay zekaya başvuruyor.Luminoso , müşterilerin geribildiriminin görsel sunumlarını oluşturarak şirketlerin tüketicilerin ne istediklerini daha iyi anlayabilmelerini sağlıyor.

 1. ActionIQ
 2. Clarabridge
 3. CogniCor
 4. DigitalGenius
 5. Eloquent Labs
 6. Inbenta
 7. Interactions
 8. IPSoft
 9. LivePerson
 10. Luminoso
 11. Kasisto
 12. Narvar
 13. Wise.io
 14. Zendesk

İnsan Kaynakları

En kısa sürede işe personel almak ve bu personellerden en niteliklisini seçmek şirketler için bir kabustur. Yapay zeka alanında hizmet veren şirketler personel verilerini analiz ederek size en uygun personeli seçmenizde yardımcı oluyor. Yapay zeka bunları yaparken kamuya açık verilerden personel verilerine kadar hepsini tek tek değerlendiriyor

 1. Entelo
 2. Gigster
 3. hiQ Labs
 4. HireVue
 5. Scout
 6. SpringRole
 7. Textio
 8. Unitive
 9. Wade & Wendy

Satış ve Pazarlama

internet ortamına veri girişi ve ürün özelliklerinin anlatılması üzün bir zaman ve emek istemektedir. Ürün pazarlama konusunda online ticaretin önemi giderek artarken, artan veri miktari ile de yapay zekalar başa çıkabiliyor.

 1. 6Sense
 2. Albert
 3. Aviso
 4. BrightFunnel
 5. Clari
 6. Collective[i]
 7. Conversica
 8. Fusemachines
 9. InsideSales
 10. Lattice Engines
 11. Mintigo
 12. Radius
 13. Sudo
 14. Salesforce Einstein
 15. Tact
 16. Zensight

Tüketici Pazarlaması

Birçoğumuzun kullandığı sosyal medya ve uygulamalar sayesinde artık giyinme,beslenme,hobilerimiz gibi pek çok verimiz şirketlerin elinde. Bu noktada da bu verileri kullanarak nelerden hoşlanıp neleri beğenebileceğinizi öngören yapay zeka yazılımları ile şirketler için ürünlerini pazarlamak daha kolay bir hale gelebiliyor. Sizin ilginizi çeken reklamlar yada ilignizi çekebilecek bir ürün konusunda mail atmaları ile ürünlerini pazarlama olasılıklarını artırıyorlar.

 1. AirPR
 2. Appier
 3. GumGum
 4. Invoca
 5. Lexalytics
 6. LiftIgniter
 7. NetBase
 8. Persado
 9. Retention Science

Finans ve Operasyonlar

Bir şirket için gerekli olan operasyonel işlemler ve finans analizi üzerine gerekli veriler sunan uyarılarda bulunan bir yapa zeka algoritması şirketlerin neredeyse beyni konumunda görev yapıyor.

 1. AppZen
 2. Captricity
 3. CognitiveScale
 4. HyperScience
 5. Sapho
 6. WorkFusion

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here