Televizyon İzleme Alışkanlıklığımız Değişiyor İşte Son Ankete Göre Dünya Genelinde İstatistikler

0
191

Son teknolojilerle birlikte artık televizyonlarda internete girebiliyor ancak son yıllarda tv şovlarını artık televizyondan izlemiyor gibiyiz. Yapılan bir araştırmaya göre son yıllarda insanların tv programlarını televizyon yerine bilgisayarda izlemeye başlamış öyle ki bu düşüş yüzde 55 ile 52 arasında değişmekte.

Accenture’nın 2017 Dijital Tüketici Anketi’ne göre dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar, TV şovlarını izlemek için tercih edilen cihazlar olarak TV’leri geride bıraktı. Bu sadece bir yıl içinde inanılmaz bir değişiklik. İnsanların her zaman her yerde bu şovlara ulaşabiliyor olması ise dizüstü ve masaüstü bilgisayarladan tv soşu izleme oranını artırıyor.

26 ülkeden 26.000 tüketicinin katıldığı çevrimiçi ankette, tüketicilerin giderek dizüstü bilgisayarlar, masaüstü kişisel bilgisayarları ve akıllı telefonlar gibi cihazlardan TV şovları izlemeyi tercih ettiğini ortaya koydu. 10 tüketiciden dördünden fazlası (yüzde 42), bir dizüstü bilgisayar veya masaüstündeki TV şovlarını, Yüzde 13’ü, akıllı telefonlarında TV şovları izlemeyi tercih ettiğini belirtti. Bu Sonuçlar her iki platform içinde geçen seneye göre artış olduğunu göstermekte

Hindistan’da ise bu eğilim çok keskin. Televizyon izleyen Hintlilerin yüzdesi, yüzde 47’den yüzde 10’a düştü.

Tüketiciler, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlarda TV şovları izlemeyi tercih ederken, akıllı telefon kısa video klipleri izlemek için tercih edilen cihaz haline geldi. En yeni ankette, tüketicilerin üçte birinden fazlası (yüzde 41) bu klipleri cep telefonlarında izlemeyi tercih ettiğini ve geçen yıl yüzde 28’lik bir artış gösterdiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here