Her gün Defalarca Girdiğimiz Uygulamalar Güvenlik Nedeniyle Şirketlerin Kara Listesinde !

0
57

Kurumsal BT Uzmanlarının en önemli görevlerinden biride şirket verileri ve bu verilerin güvenliğini sağlamak. İnternet ve mobil teknolojilerin yaygınlaşması ile birlikte işleri gittikce zorlaşan uzmanlar mobil uygulamalara karşı da önlem almaya çalışıyor. Saldırı planlayan kişilerde bunlardan oldukça faydalanıyor, çalışanların tabletlerinde ve telefonlarında kullandıkları gün içinde girdikleri uygulamaları hedef alıyorlar.

 

Bu amaçla, mobil cihaz yönetimi şirketi MobileIron, dünyadaki 7,800 şirkete yapılan bir ankete dayanarak en çok kara listeye giren on uygulamayı belirledi. Angry Birds, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin yanı sıra MobileIron tarafından iki yılda bir düzenlenen Mobil Güvenlik ve Risk İncelemesinde Avustralya, ABD ve devlet sektörlerinde en çok yasaklanan uygulamalar listesinde başı çekiyor. Anket, 1 Ekim 2016 ve 31 Aralık 2016 tarihleri ​​arasında Android, iOS ve Windows cihazlarının kullanımını kapsıyor.

 

kara listedeki uygulamalar

 

Facebook ve Dropbox da bazı bölgelerde kara listeye girdi. Dropbox’ın dahil edilmesi, Bulut depolamadan yararlanan kurumsal şirketler için oldukça düşündürücü. Dropbox’ın daha öncesinde de güvenlik açıkları ve şifre sorunları yaşadığını biliyoruz. Listede ayrıca Whatsapp, Twitter, Skype, Netflix gibi uygulamalarında yer alması mobil uygulamalara olan güvenimiz sarsacak gibi görünüyor.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here