Google Chrome OS Geleceği Değiştirebilir !

0
71

Hepimizin hayatının bir parçası artık bilgisayarlar. İster ofis,ister iş , ister devlet daireleri. Bilgisayarsız bir hayat hayal edemiyoruz. Bunlarla paralel olarak birde elimizde bir başka teknolojik cihaz var telefon. ikisinin en büyük farkına bakacak olursak uygulama destekleri diyebiliriz. Mobil telefonunuzdan bir uygulamay indirip kolayca kullanabiliyor hatta Apple cihazlarda Mac ve İphone arasında çok kolay uygulama etkileşimi sağlayabiliyordunuz.

 

Microsoft bu noktada Win 10 ile beraber üç farklı platform ve tek yazılım uygulamasını getirse de mağaza kısmında çok güçlü kalamadığı için başarılı olduğunu söyleyemeyiz bu noktada en başarılı platform yine Apple ve AppStore olarak karşımıza çıkıyordu işte tam bu noktada Chromebook geleceği değiştirebilir…

Chrome OS

Chrome OS’a kısa bir bakış yapmak gerekirse klasik anlamda işletim sistemi bilgisayarınızda yüklü değil bir bulut işletim sistemi olarak kullanıyorsunuz. Böylelikle sürekli güncel bir işletim sistemine sahipsiniz. Google bu işletim sistemini pazarlarken Google Play uygulamalarının bilgisayarda da çalışabileceğini vaad etmişti ve artık yavaş yavaş bu vaad yerine geliyor. Kullanıdğınız telefon ve Chromebook ile bir senkron halinde bilgisayarınızı kullanmanızı mümkün klan bu uygulama gelecekte android kullanıcılarını sevindireceğe benziyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here