Super Bowl’a İntel Damgasını Vurdu !

0
197
Intel Shooting Star drones light up the sky in the Pepsi logo following the Pepsi Zero Sugar Super Bowl LI Halftime Show. (Credit: Intel Corporation)

İşlemci devi İntel bu seneki Amerikan futbolu ligi final karşılaşmasına damga vurdu. intel, Lady Gaga ile yaptığı işbirliği ile  Super Bowl devre arasında 280 gram ağırlığındaki dronlarla gökyüzünde görsel bir şov gerçekleştirdi. Bu görsel şölende gökyüzünde Amerikan bayrağı, İntel ve Pepsi logoları yer aldı.

Super Bowl
(Credit: Intel Corporation)

Bu yeni teknolojinin çok yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirten İntel genel müdürü Josh Walden yaptığı açıklamada “Bu deneyim sayesinde diğer yaratıcılara, sanatçılara ve yenilikçilere, drone teknolojisini henüz düşünülmemiş yeni yollarla nasıl dahil edebileceklerini düşünmelerini sağlıyoruz” dedi.

Super Bowl

 

Dronların Çalışması Nasıl Gerçekleşiyor ?

İntel’in tescilli algoritmaları, bir referans görüntü kullanarak, gerekli dron sayısını hızla hesaplıyor, dronların nereye yerleştirileceğini belirleyerek, gökyüzünde görüntü oluşturmak için en hızlı yolu formüle ederek animasyon oluşturma sürecini gerçekleştiriyor. Bu yöntem kullanılarak intel gökyüzünde görsel şölenler hazırlayabiliyor. İşte dronların videosu

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=QG_p0ApzDOE” width=”440″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here