Samsung Galaxy S8 Sızdırıldı İşte Tasarım ve Detaylar

0
60

Samsung’un merakla beklenen amiral gemisi Samsung Galaxy S8 bu sene piyasaya sürülecek. Telefonun güvenilir kaynaklardan sızdırılan ilk görseli belli oldu. Telefonun tasarımına ve ne gibi yenilikler getireceğine ilişkin önemli detaylar içeren fotoğrafta göründüğü kadarıyla ön kısımda fiziksel bir “Home butonu” bulunmuyor.

Fotoğrafa tıklayarak görselin gerçek boyutunu görebilirsiniz.
Samsung neden fiziki home butonundan vazgeçti bilinmez ancak tasarım olarak bir önceki modelin iPhone’dan izler taşıdığı düşünülürse bu hiç süpriz değil. Fiziksel butonun kaldırılmasıyla Samsung’un ön tarafta daha büyük bir ekran kullanmasını da beklediğimizi söyleyelim. Bir diğer söylentide Samsung’un yeni gelecek ekran teknoloji ile birlikte tıpkı iPhone’daki gibi 3D touch teknolojisine geçiş yapması. Bilindiği üzere ekrana uygulanan basıncı algılayabilen bu teknoloji ilk defa iPhone 6s modeli ile tanıtılmıştı. Bununla birlikte Samsung parmak izi okuyucusuna nasıl bir çözüm buldu açıkcası merak konusu anca belkide parmak izi yerine iris tarayıcı bir sistemle karşımıza çıkabilir. Samsung bu teknolojiyi Note 7 modelinde kullanmıştı. Bunların dışında köşeli tasarımlardan kaçınan samsung bir önceki modeldeki gibi kullanışı kolaylaştıran yumuşak kenarlı tasarımını devam ettirmiş şahsi düşüncem doğru olan da bu. S6 serisi ile yeniden yükselişe geçen Samsung yine ciddi yeniliklere giderek daha güçlü bir telefonla bizlerin karşısına çıkacağını şimdiden gösterdi. Önceki serilerde olduğu gibi S8’de de büyük oranda suya dayanıklılığın olacağını da belirtelim.

İşlemci :

Android Nougat ile birlikte gelecek telefonlarda satış bölgelerine göre Qualcomm Snapdragon 835 veya Samsung Exynos gelecek. Her iki işlemcininde 10 nanometre teknolojisi ile üretileceğinin altını çizelim. Yeni işlemcilerle birlikte performans açısından %11 daha hızlı hale gelen Galaxy S8, S7’ye göre % 23 daha iyi grafik performansı sunacak. Performans artışının batarya ekstra bir yük bindirmeyeceğini aksine önceki işlemciye göre % 20 daha düşük enerji tüketeceğinide belirtelim.

Ekran :

Alışılagelmiş fiziki butonlardan arındırılan telefon sayesinde ekranda bir büyümeye gidilecek gibi gözüküyor. 5.8 inç ve 6.8 inçlik tasarımlar için Samsung 3000 ve 3500 mah baatarya kullanacak gibi gözüküyor. Büyüyen ekranın enerji tüketimine ne kadar etki edeceğini ise hep birlikte göreceğiz.

Kamera:

Tıpkı bir önceki modeldeki gibi ve adeta mobil telefon standardı haline gelen 12 mp kamera’dan Samsung Galaxy s8’de de vazgeçecek gibi görünmüyor. F1.7 bir lensle gelecek olan yeni telefonun ön kamerası ise 8 mp olacak. Burada S7’ye kıyasla bir megapiksel artışı olduğunu görüyoruz bilindiği üzere S7’nin ön kamerası 5 Mp’lik bir çözünürlüğe sahipti.

 

Kaynak : http://venturebeat.com/2017/01/26/this-is-the-samsung-galaxy-s8-launching-march-29/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here