Space X’in Hedefi Ne ?

0
221
Space X'in Hedefi Ne ? 

Space X’in Hedefi Ne ?

Space X’in Hedefi Ne ?  Son günlerde bu konu bolca konuşuluyor. Yüz Binlerce yıldır Dünya’dayız. Doğuyoruz, yaşıyoruz ve ölüyoruz. Dünya güvenli diye düşünüyoruz. Dünyamızın atmosferi altında güvende hissediyoruz. Peki ya büyük bir meteor veya gök cismi düşerse ne olacak? Düşerse ne olacağı hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki videoyu 6:50’den sonra izlemeye devam edin. Video 2013 yılında Rusya’ya düşen bir meteorun görüntüleri ve düşüş sonrası yayılan şok dalgası etkilerini gösteriyor.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=dpmXyJrs7iU”]

Space X’in Hedefi Ne ? 

Space X’in Hedefi Ne ?  İnsan Irkının Devamı Bu Projeye Mi Bağlı ?

Space X’in Hedefi Ne ? bu soruya net bir cevap vermek elbette mümkün Peki ya daha çok daha büyük bir meteorun Dünya’ya çarpma olasılığı, bu tamamen şans meselesi. Derin uzay’da 30 kilometre büyüklüğünde meteorlar, Güneş’in etrafında dönen Halley kuyruklu yıldızı, bunlar gün gelip Dünyamıza çarpabilir. En eski fosil kayıtlarına göre 200.000 yıldır Dünyadayız. Neslimiz ve teknolojimiz bu Dünya’da gelişti. 200.000 yıldır çok şanslı olduğumuzu düşünebilirsiniz. Bu şansımızın böyle gideceğini de, ama bu durum öylece oturup o günün gelmesini beklememizi gerektirmiyor. Bu bilgi birikimimizi, teknolojimizi, neslimizi korumak zorundayız. Böyle bir tehditten nasıl korunacağız? Kurtulmamızın tek yolu, insanoğlunun en az iki yerde var olmasından geçiyor. Bunun için ise Space X firması, önümüzdeki üç dört ay içinde, Mars’a neredeyse ufak bir koloniyi (100 kişi) tek seferde taşıyacak roket için kolları sıvıyor. Aslında firma ismi yerine Elon Musk desek daha iyi olur. Elon Musk Space X’in kurucusu ve her fikirde imzası var. Daha öncesinde dikey iniş yapabilen Falcon 9 roketini yapmışlardı.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=nZKsWtT5TD4″]

Space X’in Hedefi Ne ? 

Ay’da yürüdük insanlık için büyük bir adım attık, Mars yolculuğu için 100 kişi kapasiteli bir roket yapmak dev gibi bir adım olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here