İPhone 7 Sıvı Temasına Karşı Garanti vermiyor !

0
56

Cep telefonu firmaların gitgide yarıştığı telefon sektöründe belkide son yıllarda en çok öne çıkan özellik sıvı temasına karşı dayanıklı telefonlar. Sony ile başlayan sıvı temasına karşı dayanıklı telefon furyası Samsun ile devam etmiş ve kullanıcılar bu konuda oldukça sorun yaşamıştır.

 

Tüketicilere satılan telefonların sıvı temasına karşı dayanıklı olma şartları belirli koşullar altında gerçekleşmesine karşın telefon kullanıcılarının yaşadığı sorunlar karşısında firmalar ürünlerinde garanti kapsamında değişim veya onarım yapmamıştı. Apple bu durumun farkında olmalı ki kullanıcılara baştan uyarıyı yapmış durumda ve telefonları tanıtırken “SUYA DAYANIKLI” kelimelerini kullanmak yerine daha gerçekçi olan “SIÇRAMALARA DAYANIKLI” kelimesini kullandı ve kullanıcıları uyardı.Yeni İphoneların IP67 sertifikasının da olduğunu hatırlatalım.IP67 Sertifikalı telefonlar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

57d0fb03c03c0e1dc4963382

Bizim yorumumuz ise telefonların su altında video çekim yapmak için henüz erken ki bu standartları yakalamakta kolay değil bu işlemler için aksiyon kameralarının bile özel kutular içinde çekim yapabiliyorken cebimizde taşıdığımız bir “bilgisayardan” bunları beklemek pek gerçekçi değil ancak telefonların yağmur altında ve masa üzerinde dururken su dökülmelerine karşı dayanıklı olması yüksek fiyatla satılan cihazlarımızı koruma açısından kesinlikle önemli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here