Pokemon GO Nedir? Nasıl Oynanır?

0
77

Tüm dünyayı saracak Pokemon GO oyununu epeydir bekliyorduk. Pokemonlarımızı güçlendirip savaştıracağımız Pokemon GO oyunu henüz Türkiye için kullanılabilir olmasa da, oynanabilir durumda. Android için 58 mb. lık .apk uzantılı dosyayı internet üzerinde herhangi yerden bulup programı telefonunuza kurduğunuzda oyunu oynayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken internet üzerinden indirilebilecek .apk uzantılı doyalarınızın telefonunuza zarar verebileceğidir. Dikkatli olunuz.
Pokemon GO sanal ile gerçekliği birbiri ile çok güzel harmanlamış bir oyundur. Oyun Konum (GPS) servisleriyle beraber çalışmaktadır. Sokakta ilerler iken aynı şekilde oyun içerisinde de sokaklarda geziyoruz ve karşımıza yakalamamız gereken Pokemonlar çıkıyor. Bu Pokemonları Poketoplar yardımı ile avlıyoruz. Bu poketoplar ile pokemonlarımızı avlarken kamera açılıyor ve pokemonları sanki gerçekte orada gibi görüyorsunuz, bu da gerçekten güzel düşünülmüş. Poketopları ise şehirler de bulunan önemli yerler, parklar, bahçeler, tarihi camiler ve turistik yerler üzerinden kazanıyoruz. Tabi bu poketopları kazanabilmek için bu yerlere gerçek hayatta gitmek gerekiyor. Ayrıca buralardan yumurta da kazanıp pokemonlarınızı en küçükten büyütmeye başlayabilirsiniz. Level 5 e kadar herhangi bir savaşa katılamadığınız pokemon oyununda çevrede gezerek ve pokemon avlayarak level yükseltmeye devam edebilirsiniz. Daha sonrasında şehirde belli yerlere konmuş olan savaş mekanlarında pokemonlarınızı savaştırabilir ve mahallenizin birincisi olabilirsiniz. Dikkatli olun İstanbul’da şu an çok güçlü rakipler bulunmakta, pokemonlarınızı geliştirmeden savaş alanlarından uzak olsanız iyi olur. İstanbul bu oyun için biçilmiş kaftan, çünkü her yerde tarihi bir eserle karşılaşmak mümkün. Bazı ufak şehirlerde şu an için poketop kazanma ve savaş alanları kısıtlı durumda bunun güncellemeler ile aşılacağını düşünüyorum. İlerde güncellemeler ile ve üst revizyon Pokemon GO oyunları ile çok daha tatminkar bir pokemon deneyimi yaşayacağımızdan eminim. Şu an için oyunda bazı hatalar bulunmakta ama yine de çok zevk alacağınıza eminim. Şimdi oyundan bazı kareler görelim.

Oyunun Genel Görünümü
Oyunun Genel Görünümü

Mor renkte görünen yerden poketop, yumurta, gerekli enerji materyallerini toplayabilirsiniz, Kule gibi görünen kırmızı yer ise savaş mekanı savaşlara buradan katılabilirsiniz. Her bölgedeki birinci, ikinci, üçüncüleri buradan görebilirsiniz, sizde birinci olmak için mücadele edebilirsiniz.

Charmander'ı Yakala
Charmender’ı Yakala
Sokakta Pokemon Yakalama
Sokakta Pokemon Yakalama
Yaladığımız Pokemonlar
Yaladığımız Pokemonlar
Rattata'yı yakalıyoruz. Ama kaçıyor yakalayamadan :)
Rattata’yı yakalıyoruz. Ama kaçıyor yakalayamadan 🙂
Kulelerdeki Düşmanlarımızdan Birisi
Kulelerdeki Düşmanlarımızdan Birisi
Kullerdeki Düşmanlarımızdan Bir Diğeri
Kullerdeki Düşmanlarımızdan Bir Diğeri

Oyun genel itibariyle bu şekilde, level yükseldikçe zevk alacağınız bir oyun. Herkese iyi oyunlar dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here