Catalyst Elveda, Crimson Merhaba!

0
206

Önümüzdeki aylarda emekliye ayrılacak olan AMD Catalyst, yerini Windows 10 arayüzüne uygun ve çok daha gelişmiş oyun optimizasyon seçeneği sunan Radeon Software Crimson Edition uygulamasına bırakacak.

Konuyla ilgili olarak AMD’den gelen açıklama şöyle:

“Sektöre yirmi yılı aşkın süredir grafik sürücüleri tedarik ediyoruz. Bu süre içerisinde sürücüler artık grafik cihaz sürücüleri olmanın da ötesine geçtiler. Burada geniş bir yazılımdan bahsediyoruz ve bu yazılımın oyunculara, oyun geliştiricilerine, profesyonellere ve ürünümüzü her gün kullanan diğer kişiler için ne denli bir öneme sahip olduğunun farkındayız.

Artık sürücüler kullanıcı ara yüzleri, araçlar ve uygulamalardan oluşan birer paket. Bu önemli yazılım seti, artık mini bir grafik “işletim sistemine” dönüşmüş durumda. Radeon Teknoloji Grubu’nun oluşturulmasıyla birlikte biz de bu mini grafik “işletim sistemini” “Radeon Software” olarak adlandırmaya karar verdik.”

Radeon Crimson GPU işletim sistemi Catalyst arayüzünden 10 misli daha hızlı çalışacak. Radeon Crimson her oyun için ayrı ayarlar uygulayabilecek ve bunu sabitleyebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here