League of Legends 2015 Türkiye Büyük Finali

2
310

8 Ağustos 2015‘de düzenlenecek olan League of Legends Türkiye Büyük Finali‘ne yaklaşırken, finalin adı da belli oldu. Yarı finallerde 1 Ağustos Cumartesi günü Team Turqaulity ile Beşiktaş E-Spor karşılaştı. Baş başa giden 5 maçlık mücadele sonucunda Beşiktaş kazandı ve adını finale yazdıran ilk takım oldu. 2 Ağustos Pazar günü ise HWA ile Dark Passage karşı karşıya geldi.Dark Passage ezici bir üstünlükle 3-0 galip gelerek adını finale yazıdan ikinci takım oldu.

Final, 8 Ağustos Cumartesi günü Ülker Sports Arena‘da düzenlenecek. Biletler satışa çıktıktan sonra çok kısa süre içerisinde tükendi.

Riot etkinlikle ilgili katılımcılara gelirken bilmeleri gerekenleri şu yazı ile açıkladı;

NEREDEN GİRİŞ YAPACAĞIM?

Giriş yapman gereken kapı biletinin üstünde yazıyor olacak. Doğu, Batı ve Saha İçi olarak 3 tane giriş var; biletinin üzerinde hangi kapının ismi yazıyorsa oraya yönelmen gerek. Biletinde yazan kapıyı bulabilmen için alanda gerekli yönlendirmeler olacak.*

*gnctrkcll 1+1 bilete sahip olanlar biletlerini girişte almak zorunda olduğu için, Doğu ya da Batı kapısından giriş yapıp gerçek biletlerini alabilirler.

BİLETİMİ/DAVETİYEMİ ALDIM FAKAT BASTIRMADIM. NE YAPACAĞIM?

Biletini etkinlik öncesinde Biletix satış noktalarından, etkinlik günü ise alandaki Biletix noktasından bastırabilirsin. Etkinlikte Biletix’in “Biletim Cebimde” uygulaması kullanılmayacak; yani içeri girebilmek için biletini mutlaka bastırmalısın.

OTURMA PLANI NASIL?

Biletler numaralı ve biletinin üzerinde hem oturacağın koltuk hem de hangi kapıdan giriş yapacağın yazıyor olacak.

ETKİNLİK KAÇA KADAR SÜRECEK?

Türkiye Büyük Finali’nde final karşılaşması 5 maç üzerinden oynanacak. Bu karşılaşmalar sona erdiğinde ise ödül töreni gerçekleşecek. Tam bir saat vermemiz mümkün değil, ancak yaklaşık olarak kapı açılışından itibaren 6 ila 8 saat arası diyebiliriz.

TBF’YE KATILAMAYACAĞIM, YİNE DE ÖDÜL VERİR MİSİNİZ?

Türkiye Büyük Finali’nde verilecek olan RP ve kostüm ödülleri yalnızca biletli izleyiciler için geçerli olacak. Bileti olup TBF etkinliğine giriş yapmış olan tüm oyuncular, TBF biletlerindeki kodu etkinleştirebilecek. Yani ödüllerini alabilmek için yalnızca bilet alman yetmeyecek, TBF’ye giriş yapman da gerekmekte.

BİLETLER TÜKENMİŞ, YENİDEN BİLET SATAR MISINIZ?

Mekân kapasitesinin belirli sayıda izleyici alabilmesi nedeniyle daha fazla bilet satmamız mümkün değil. Ancak bir sonraki etkinlikte seni de aramızda görmek isteriz.

ETKİNLİĞE BİLET ALAMADIM, N’OLUR BANA EKSTRA BİR BİLET AYARLAYIN.

Çok üzgünüz. Bilet sayısı, mekân kapasitesi hesaplanarak satışa çıktığından dolayı bunu yapmamız mümkün değil.

BİLETİM YOK, TBF’Yİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?

Seyirci kapasitesi sebebiyle bu etkinlik biletli/davetiyeli katılımcılarla sınırlı olacak. Ancak Türkiye Büyük Finali yayını LoL TV’den canlı olarak verilecek, ayrıca Topluluk Etkinlikleri programı üzerinden de farklı seçenekler bulabileceksin.

ENGELLİYİM, NASIL GELEBİLİRİM? REFAKATÇİME BİLET LAZIM MI?

iletisim@riotgames.com’a e-posta atarak ya da Ülker Sports Arena’ya telefonla başvurarak gerekli belgeleri sağladıktan sonra sen ve refakatçin etkinlik alanındaki gişeden davetiyeni alabileceksin.

13 YAŞINDAN KÜÇÜĞÜM, NASIL GELEBİLİRİM? VELİME BİLET GEREKLİ Mİ?

13 yaşından küçüksen, Türkiye Büyük Finali’ne yanında 18 yaş üstü olan bir aile ferdin ile birlikte gelmen gerekiyor. Biletler numaralı olduğundan dolayı veline de bilet alman gerekecek.

VİDEO VEYA FOTOĞRAF ÇEKEBİLİR MİYİM?

Tabii ki.

İÇERİ YİYECEK, İÇECEK SOKABİLİR MİYİM?

Hayır, ancak etkinlik alanında tüm bunlar için imkânlar sunulacak.

ALANDA SAĞLIK GÖREVLİSİ OLACAK MI?

Acil durumlara karşı alanda sağlık görevlileri her zaman hazır bekleyecek.

ETKİNLİK TAMAMLANDIKTAN NE KADAR SÜRE SONRA BARKODUMU KULLANABİLİRİM?

Barkod kullanımı 12 Ağustos Çarşamba gününden itibaren bit.ly/biletbarkod adresinden kullanılabilir hale gelecek. Bu barkodu kullanarak hediye RP ve kostümlerini alabilirsin.

BARKODUMU GİRMEYE ÇALIŞTIĞIMDA HATA İLE KARŞILAŞIYORUM.

Öncelikle 12 Ağustos tarihinden sonra işlemi yeniden deneyerek, giriş sırasında hata yapmadığından emin olman gerekiyor. Yeniden denediğinde tekrar hata alıyorsan, destek için https://support.leagueoflegends.com/home bağlantısı üzerinden bir bilet açıp durumu ekibimize bildirdiğin takdirde, en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here