Fallout 4: Yeni Bir Nükleer Kıyamet Sonrası Efsaneye Hazır Olun.

1
253

‘War. War Never Changes.’ Rahatlıkla kült oyunlar arasında gösterebileceğimiz, gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında gösterebileceğimiz RPG türü, nükleer kıyamet sonrasını konu edinen Fallout serisi, yeni bir oyunla karşımızda; Fallout 4Fallout 4

Fallout 4 10 Kasım 2015′ te satışa çıkacak, Bethesda tarafından hazırlanan bu oyun, Microsoft, Play Station 4 ve Xbox One platformları için çıkacak. Ön sipariş ile şu an steam üzerinden alınabilir. Fallout 4′ te 50 silah ve 700 farklı modifikasyon seçeneği vardır. Fallout 4’te zırhınız içinde ayrıntılı modifikasyon seçenekleri bulunmakta. Bu sayı Fallout 3 oyununda da tatmin ediciydi. Fallout 4 - Modifikasyon

Fallout 4 diğerlerinin aksine bombaların düştüğü nükleer savaşın başladığı tarihte başlar (23 Ekim 2077). Nükleer bir savaşın ardından yaşananları konu alan oyun ABD’nin Boston kentinde geçmektedir. Medeniyetin yok olduğu bir senaryonu konu alan oyunda kullanıcılar, harabeye dönen dünyada her an her saniye hayatta kalma savaşı veriyor. Fallout 4′ te inşa; yani kendi evinizi oluşturabilme özelliği tamamen mevcuttur. İstediğiniz evi neredeyse SIMS oyunundaki kadar ayrıntılı şekilde dekore edebileceğiniz gibi evinizin içine ayrıntılı bir savunma sistemide kurabilirsiniz. Fallout 4_Build

Fallout serisindeki bazı önemli karakteristik özellikler:

 • Fallout serisinden üstün grafik özellikleri beklemek yanlıştır.
 • Fallout ve Fallout 2 oyunları 22. yüzyılda geçmektedir.
 • Fallout 3 oyunu 23. yüzyılda geçmektedir. 23. yüzyılda gerçekleşen ABD-ÇİN nükleer savaş sonrası temalı konu işlenmektedir.
 • Fallout serisi günümüz insanının gelecek yüzyıllara bakış açısı ile değil, 1950’lerin ABD’ sinde yaşayan insanların gelecek yüzyıllara bakış açısı ile değerlendirilmektedir. Fallout 4 oyununda da bu anlayış değişmemiştir.
 • Fallout serisi madeni ve kağıt para geçerliliğini yitirmiştir. Fallout oyunlarında şişe kola kapakları para olarak kullanılmaktadır.
 • Fallout serisi devasa büyük haritaları olan bir oyundur.
 • Fallout serisi harita üzerinde ilerlerken devamlı farklı şeyler görmek muhtemeldir. Devamlı değişen canlı bir içerik mevcuttur. Gece-gündüz değişimleri çok güzel işlenmiştir, gecenin karanlık ve puslu havası her an etraftan bir şeylerin çıkabileceği bir ortam insanın psikolojisini bozacak derecededir. Burada oyuncu psikolojisi için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Bu oyunları bitirmiş, son oyunu 3 kere baştan bitirmiş biri olarak söylüyorum, bazen oyunun içinde yaşadığınızı hissetmeniz muhtemeldir. İnsan psikolojisi ile oynayan unsurlar: Uzun oynanış süreleri, gecenin karanlık teması, etrafta mutasyona uğramış insan,hayvan,böcek görülmesi, nükleer serpintiden etkilenmiş yanmış insan profilleri görülmesi, karakterler arasındaki akıl oyunları, nükleer serpinti sonrası yeraltı yaşamı, yıkık dökük mahalle yaşamı insan psikolojisiyle oynayan değişikliklerdir.
 • Fallout serisi uzun oynanış süreleri olan bir oyundur. Fallout 4 için oynanış süresi 400 saat olarak söylenmektedir ve 400 saat sonucunda bile haritada yeni şeyler bulabilmeniz muhtemeldir.
 • Fallout serisini 2. ve 3. kez baştan oynadığınızda hiç görmediğiniz yeni şeyler görme olasılığınız tahminlerime göre %80-90 civarıdır.

  Fallout 4 Fragman: [su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Lnn2rJpjar4″]

 • 1 YORUM

  Comments are closed.