Assassin’s Creed: Syndicate İnceleme

0
413

 

[huge_it_slider id=”8″]

Assassin’s Creed: Syndicate İnceleme

Ubisoft’un efsane oyunu Assassin’s Creed bu kez karşımıza Assassin’s Creed: Syndicate serisi ile çıkmaya hazırlanıyor.Oyun 1868 Londrasında sanayi devriminin doruğunda geçmekte.Tapınakçılar işçi sınıfına korku salmak için sokak çetelerini kullanırken, kahramanımız Jacob Frye ise bu gidişe dur demekte kararlı. Jacob bunu yapmak için ise çetesi rookları kullanıyor.

Assassins-Creed-Syndicate_01

Oyunda yeni Ubisoft tarafından geliştirilen birçok yenilik bulunuyor,Bunların başında dövüş mekaniği geliyor.Yeni dövüş mekaniği ise daha ölümcül, el ele ve kısa silahlara odaklanıyor.Oyuna yeni eklenen bir diğer özellik ise takip,gizlilik ve ulaşım, ulaşım sırasında rakipler sizi yoldan çıkarmak için ulaşım araçlarına saldıracak aynı zamanda oyunda araçların üzerinde dövüşmeye imkan tanımak için atlara otomatik takip özelliği de eklenmiş.Yeni takip ve dövüş mekaniğinin zaten oldukça heyecanlı olan oyuna daha fazla heyecan katacağını düşünüyorum.

ACS_Promotional_Screenshot_9

Karaktemiz tarihi Victoria Tren garına ulaştığında ise karşımıza yeni bir özellik daha çıkıyor “Rope Launcher”.Assassin’s Creed serilerinde alışık olduğumuz bileğe takılan mekanizmalardan bir tanesi Rope Launcher.İsminden de anlaşılacağı üzere bilekten fırlayan bir ip sayesinde bir anda kendimizi yüksek bir yapının tepesinde bulabiliyoruz, bir binadan başka bir binaya atlamak için yada karşı binaya geçmek istediğimizde ipi yere paralel olarak kullanıp karşı binaya geçebiliyoruz.

Assassins-Creed-Syndicate_01

Tren o dönemde oldukça önemli bir ulaşım aracı olduğu için sık sık karşımıza çıkacak.Jacob’un gizli silahi ise bastonundan çıkan kılıcı.Dönemin Londrasını oldukça iyi yansıtacağına inandığım oyun PlayStation 4 ve Xbox One için 23 Ekim 2015 windows için 2015’in 4. Çeyreğinde çıkacak.

 

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=5vc0waXUjtg&index=2&list=PLBnrd5k2F2IMbfzkyHeyTJ3XKW2fdxCYg”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here